Wprowadzenie do Excela

Na tej stronie znajdziesz 2 filmy które wprowadzą ciebie do Excela 2007.

Filmy te pokazują podstawy Excela i jeśli wcześniej nie korzystałeś z tego programu, to powinieneś zacząć swoją naukę od tych video. Te darmowe szkolenia pokażą ci jak się poruszać po Excelu, jak budować tabele, diagramy i kalkulacje.

Te dwa filmy zajmują razem 12 minut. Jest to mało, ale po ich obejrzeniu będziesz umiał na własną rękę pracować w Excelu i budować arkusze co zawierają dane.

Mam nadzieję że Ciebie wystarczająco zachęciłem do obejrzenia tych darmowych video. Bierzmy się do działa!

Oto pierwsza część wprowadzenia do Excela 2007. W tej część poznasz podstawy poruszania się po Excelu oraz zobaczysz jak stworzyć swoją pierwszą i prostą tabelkę:

 

 

Teraz kiedy już wiesz jak wpisać tekst i cyfry do Excela, to czas aby iść dalej.

Tutaj znajduje się druga część wprowadzenia do Excela. Tutaj już poznasz jak formatować kolumny i rzędy (np. jak dodać kolor, pogrubić, jak stworzyć tytuł arkusza i inne). Ten film pokaże ci również jak wstawić podstawowy wykres w Excelu:

 

 

Mam nadzieję że że znalazłeś coś dla siebie w tych filmach i że nauczyłeś się czegoś nowego.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie nagrania dotyczące Excela dla początkujących, to kliknij tutaj: Katalog szkoleń wideo.

 

Obejrzyj również te filmy dla początkujących:

Obliczenia, kalkulacje, formuły – W tym filmie nauczysz się jak wstawić swoją pierwszą formułę w Excelu. Ten film poprowadzi ciebie od podstaw aż do momentu gdy będziesz sam w stanie stworzyć swoją własną formułę.

Bazy danych i ich sekrety – Film tutaj pokaże ci „nawigacje” w Excelu 2007. Nauczy ciebie różnych skrótów na klawiaturze które można wykorzystać w Excelu aby błyskawicznie budować bazy danych lub tabele. Pokaże on ci również jak dzielić i blokować arkusze tak aby twoje bazy danych były profesjonalne.

 

O tej stronie

Excel Kurs

Znajdziesz tutaj darmowe kursy i samouczki które pomogą Ci nauczyć się Excela. Jeżeli jesteś osobą początkującą to kliknij tutaj, a jeśli zaawansowaną to kliknij w ten link.

O tej stronie

Tutejsza strona powstała po to, aby udostępniać kursy z Excela, zarówno na poziomie początkującym jak i na poziomie zaawansowanym. Więcej informacji.